Wieści z Koła PZW w Pieńsku

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 kwietnia 2017

Zawiesili na kołkach swoje wędki wędkarze z Koła PZW w Pieńsku. Sezon 2016 nie należał do udanych ani w dyscyplinie spławikowej ani w spinningu. Głównymi czynnikami, które decydowały o wynikach była zła pogoda i niechęć ryb do brań.

Kolejność w poszczególnych dyscyplinach:

Spinning:

 1. Sokołek Karol -53pkt
 2. Łataś Jerzy -39 pkt
 3. Smażyk Andrzej 38pkt
 4. Wiciak Piotr -38 pkt
 5. Jezierski Kazimierz -36 pkt
 6. Sylwestrzak Mariusz – 34pkt

Spławik:

 1. Rzadkiewicz Medard -37pkt
 2. Ząbkiewicz Paweł -35pkt
 3. Breczko Bogdan -32pkt
 4. Ciemieniewski Mirosław -20pkt
 5. Sylwestrzak Mariusz -20pkt
 6. Holek Przemysław -18pkt

Najlepszym zawodnikom Zarząd Koła wręczy pamiątkowe puchary na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym na początku 2017 roku.

Warto wspomnieć, że w 2016 roku Koło Pieńsk obchodziło swój Jubileusz 50-lecia zawiązania Koła. Zawody z tej okazji odbyły se w niecodziennej formule, gdzie startowali zawodnicy w 3 kategoriach tj. spławik, spinning i grunt. Cieszyły się dużą frekwencją (byli też goście z Niemiec), wówczas dopisały tez ryby.

Coroczne zawody drużynowe „Dni Pieńska” należą też do ciekawych również cieszą się popularnością. Dziwnym trafem na zawodach towarzyskich nasi wędkarze osiągają dobre wyniki, gdyż na 30 startujących tylko 3 wędkarzy było bez ryby.

Nie udały się natomiast zawody gruntowe im. Janka Majdy, gdzie po zauważeniu na powierzchni wody pewnej substancji i powiadomieniu odpowiednich służb na ich polecenie zawody przerwano z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników.

Podsumowując miniony rok warto przypomnieć też o wynikach naszych wędkarzy w zawodach Okręgu PZW w Jeleniej Górze, gdzie nasi wędkarze (nie będący zrzeszeni w żadnym klubie) nie odstają od profesjonalistów.

I tak w zawodach Okręgowych w spinningu nasi zawodnicy zdominowali pozostałych, gdyż w pierwszej piątce mieliśmy aż 3 naszych kolegów: na 2 pozycji zawody zakończył kol. Jezierski Kazimierz, na czwartej Kropa Mirosław i na piątej Smażyk Andrzej.

Nieźle wiodło się też w Zawodach Okręgowych w spławiku, gdzie bliski sukcesu był nasz zawodnik Holek Przemysław, który po pierwszym dniu wygrał sektor i był w czołówce. Niestety w drugim dniu był 11 i na takiej pozycji znalazł się w końcowej klasyfikacji. W zawodach tych startowała też nasza jedynaczka Kasia Sokołek, która wśród seniorek uplasowała się na 4 miejscu.

Na koniec trzeba wspomnieć oo dwóch naszych młodzieżowcach. Mateusz i Dawid Tkaczyk wzięli udział w obozie wędkarskim Wenecja 2016 w miejscowości Żmin gdzie obaj brylowali w zawodach w swoich kategoriach wiekowych. Młodszy Dawid odniósł również sukces w trzyturowych zawodach im. J. Wolickiego, startował dwa razy i w końcowej klasyfikacji zajął 3 miejsce.
Kołó PZW w Pieńsku zrzesza ok. 300 wędkarzy, nie jest to dużo na tle innych 36 Kół w Okegu PZW w Jeleniej Górze. Wyniki osiągane przez naszych zawodników są dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem i świadczą o dobrej pracy i zaangażowaniu Zarządu Koła na czele którego stoi kol. Tomasz Mach.

Zdzisław Holek