Wybory do Parlamentu Europejskiego
ePUAP

Apel do wędkarzy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 kwietnia 2018

Zarząd Koła PZW w Pieńsku zwraca się z prośbą do wszystkich wędkarzy, którzy wędkują na rzece Nysa Łużycka o dokumentowanie w postaci zdjęć (najlepiej z datą) o każdorazowym, spuszczaniu wody przez stronę niemiecką na tamach w Jędrzychowicach, Bielawie Dolnej i Sobolicach.

Koło nasze (Pieńsk) zwróciło ię za pośrednictwem Zarządu Okręgu PZW w Jeleniej Górze do Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o uzyskanie informacji na temat zgłaszanych spostów wody na rzece Nysa Łużycka na spitrzeniach wody przez instalacje niemieckie znajdujące się na tej rzece.

Częste i dość obfite upusty wody szkodzą naszej gospodarce rybackiej i niweczą nasze starania zarybieniowe. Strona niemiecka twierdzi, że działo się to sporadycznie, co nie jest prawdąm gdyż członkowie zarządu naszego Koła byli świadkami wręcz odmiennej praktyki. Jak zapewwnia strona niemiecka (w odpowiedzi na pismo) każdorazowo będziemy informowani o takich przypadkach. Do tej pory odbywało się to poza jakąkolwiek kontrolą. W piśmie naszym (Koło PZW Pieńsk) zwróciliśmy się również z pytaniem czy Niemcy również starają się o zarybianie tej rzeki. Odpowiedź byłą negatywna.

W związku z tym ciąży na nas wędkarzach obowiązek zgłaszania wszelkich nieprawidłowości występujących na tej rzece.

Zarząd Koła posiada stały kontakt z Zarządem Okręgu PZW oraz przedstawicielem RZGW we Wrocławiu.

 Czekamy na zgłoszenia o kazej niepokojącecj sytuacji, która wystąpi na tej rzece.

 

Zarząd Kołą PZW w Pieńsku