Zawody teoretyczno-sprawnościowe

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 stycznia 2019

Komisja Młodzieżowa Okręgu PZW w Jeleniej Górze zorganizowała pierwsze w tym roku zawody dla dzieci i młodzieży zrzeszonej w PZW.

Zawody teoretyczno-sprawnościowe odbyły się 13.01.2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu. W programie zawodów był test z wiedzy ekologiczno – wędkarskiej i rzuty piłeczką tenisową do tarczy.

Z całego okręgu PZW w Jeleniej Górze zgłoszono 34 zawodników, którzy rywalizowali w 3 kategoriach : U-12, U-14 i U -16. W zawodach wzięły udział dwie zawodniczki ze szkółki wędkarskiej „Karaś” w Pieńsku. Były to Matiejós Natalia i Pałuska Wiktoria obie startowały w kategori U-12. Wiktoria uzyskała trzeci wynik w teście sprawnościowym spośród wszystkich uczestników ale niestety słabszy wynik w testach ekologicznych sprawił, że zajęła dopiero 7 miejsce w swojej kategorii. Duży sukces odniosła Natalka, która w tej samej kategorii zajęła 2 miejsce i zdobyła piękny puchar i dyplom. Warto podkreślić, że były to jedyne dziewczyny biorące udział w tych zawodach, dlatego ich zmagania cieszyły się dużą sympatią ze strony pozostałych zawodników oraz kibiców i organizatorów. Duże brawa!!