Wybory do Sejmu RP i Senatu RP
ePUAP

Rowerem do Seifhennersdorf/ Niemcy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 kwietnia 2019

KiEZ Querxenland w Seifhennersdorf jest metą 18. Gwiaździstego Rajdu Rowerowego

11 maja tysiące rowerzystów wyruszy na trasy w Euroregionie Neiße-Nisa-Nysa i przejedzie do Centrum Wypoczynkowego (KiEZ) Querxenland w Seifhennersdorf (Niemcy).

Rowerzyści mogą korzystać z dziewięciu oznakowanych tras oraz z pętli wokół Seifhennersdorf. Miejsca startu to: Łęknica/ Bad Muskau, Rietschen, Boxberg/ O.L., Weigsdorf-Köblitz, Ostritz, Liberec/ Zittau, Cvikov, Frydlant oraz Löbau. Najdłuższa, 126 kilometrowa trasa rozpoczyna się w Łęknicy/ Bad Muskau. Najkrótsze trasy - 24 kilometrowe, to trasa z Cvikov oraz pętla wokół Seifhennersdorf.

Wzdłuż tras przygotowane zostały 62 stanowiska pieczątkowe. Na stanowiskach otrzymamy pieczątki niezbędne na karcie uczestnika. Kto zbierze minimum trzy pieczątki, może wziąć udział w loterii w Seifhennersdorf.

Nagrodą główną jest rower o wartości 500 euro.

W KiEZ Querxenland dla uczestników oraz wszystkich zainteresowanych gości przygotowany został różnorodny program rozrywkowy, który rozpoczyna się o godz. 10.00. Będą występy sportowe zespołu akrobatycznego Niesky oraz Budoverein Seifhennersdorf. Przygotowano również występy muzyczne i taneczne na scenie z udziałem Ellen’s Showballet oraz JugendShowOrchester. Do dyspozycji najmłodszych jest np. mobilny plac zabaw - Querxenspielmobil. W tym dniu KiEZ Querxenland otwiera drzwi i umożliwia poznanie ośrodka. Wiele ciekawostek na temat Seifhennersdorf i okolicy można usłyszeć podczas zwiedzania z szefem zbójników Karaskiem. Wydarzenie zakończy się ok. godz. 17.00 - o tej godzinie większość rowerzystów będzie już w drodze do domu.  

Rowerzyści mogą też skorzystać z możliwości noclegu w Querxenland. W niedzielę, po obfitym śniadaniu mogąwyruszyć w podróż powrotną i zakończyć swój weekend z Gwiaździstym Rajdem Rowerowym.

Wszystkie informacje dotyczące ofert noclegowych, tras, programu znajdują się na stronie: www.sternradfahrt.de. Online można się zapoznać z przebiegiem wszystkich tras oraz ze stanowiskami pieczątkowymi. Karty uczestnika, naklejki i mapy są dostępne we wszystkich informacjach turystycznych, można je również pobrać ze strony internetowej.   

Gwiaździsty Rajd Rowerowy 2019 jest wspierany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Osoba do kontaktu w przypadku pytań

Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH
Maja Daniel-Rublack
maja.daniel-rublack@wirtschaft-goerlitz.de
tel.: +49 3581 32 901-21

Pliki do pobrania