Olimpiada Wędkarska

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2019

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego we Wrocławiu zoorganizował w dniach 22-23.06.2019 Strefową Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Udział w zawodach mieli tylko członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego.

W zawodach była prowadzona klasyfikacja drużynowa w składzie zawodnik w wieku: do lat 12, do lat 14 i do lat 16, oraz klasyfikacja indywidualna.

W pierwszym dniu Olimpiady odbył się test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz test sprawnościowy. Miłą niespodziankę sprawiła zawodniczka ze szkółki wędkarskiej "Karaś" przy Kole PZW w Pieńsku Natalia Matiejós, która posiadała w kategorii U-12 największą wiedzę i byłą pierwsza.

W drugim dniu zostały przeprowadzone zawody spławikowe. Wśród rówieśników Natalka zajęła 5 miejsce mając na koncie kilka "karpiowych brań",  lecz ze względu na wymiar tych ryb próba wyjęcia ich z wody kończyła się zerwaniem zestawu. Indywidualnie w klasyfikacji końcowej Natalka zajęła 4 miejsce ocierając się o 'pudło'.

Największą niespodzianką olimpiady było zajęcie 1 miejsca przez drużynę Okręgu PZW Jelenia Góra w składzie:

U-12 Natalia Matiejós (Pieńsk)

U14 Alan Zabiega (Lwówek Śląski)

U-16 Kacper Królikowski (Lwówek Śląski)

Był to najlepszy występ nazych zawodników w tego typu zawodach.

W olimpiadzie startowało 46 zawodników podzielonych na 15 drużyn reprezentujących 10 Okręgów PZW Strefy Południowo-Zachodniej.

Gratulując sukcesu naszej zawodniczce liczymy na dalsze osiągnięcia w następnej Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Sportach Wędkarskich, która w dniach 01-04.08.2019 odbędzie się w Lubsku (Lubuskie).