Jesteś tutaj: Start / Aktualności
Ankieta w sprawie zmiany nazw ulic
ePUAP

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

ZAPRZESTAŃMY WYPALANIA TRAW

28 marca 2017

Stop wypalaniu traw

APEL

Temat pożarów nieużytkowanych powierzchni rolniczych i suchych traw powraca, zgodnie więc z rekomendacjami Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu apeluje:

„ZAPRZESTAŃMY WYPALANIA TRAW”

Czytaj więcej o: ZAPRZESTAŃMY WYPALANIA TRAW

Ogłoszenie Burmistrza w sprawie opieki nad psami

28 marca 2017

W związku z uzyskanymi informacjami dotyczącymi zagryzania zwierzyny łownej przez biegające bez nadzoru psy, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk apeluje do mieszkańców gminy o sprawowanie prawidłowej opieki nad swoimi psami.

Prawo łowieckie zabrania płoszenia, chwytania, ranienia, przetrzymywania i zabijania zwierzyny. Za takie czyny ustalone są sankcje karne przewidziane w art. 52 i 53 prawa łowieckiego (kara od 1 do 5 lat pozbawienia wolności, lub kara grzywny). Spacer z psem bez smyczy w lesie - także jest wykroczeniem. Straż Leśna ma prawo wystawić mandat w wysokości 500 zł.

Dodatkowo prosimy o dostosowanie się do przepisów art. 14 Uchwały Rady Miejskiej nr XIX/83/2016 z dn. 28.06.2016r, w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pieńsk, zgodnie z którym: Obowiązkiem osób utrzymujących zwierzęta domowe jest stały i skuteczny dozór oraz zachowanie środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi i innych zwierząt oraz w szczególności do dołożenie starań, by zwierzęta te były jak najmniej uciążliwe dla otoczenia, nie zakłócały spokoju domowego i nie zanieczyszczały miejsc przeznaczonych do wspólnego użytku.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2017 roku

27 marca 2017

Logo KRUS

W okresie wakacji 2017 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy, dla których wypoczynek będzie łączony z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie:

  • chorób układu oddechowego,
  • wad postawy i chorób układu ruchu.
Czytaj więcej o: Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2017 roku