przejdź do treści
Menu dostępności zamknij

Ponad 2 miliony Euro na Przygodę z Nysą!

Żbikowski Andrzej | 2023-09-26

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020

W piątek 14 grudnia  w Gminie Zgorzelec wszyscy szefowie instytucji, które będą realizować etap piąty projektu „Przygoda z Nysą” podpisali umowę partnerską. A co to dla nas oznacza? Profesjonalne wystawy przygotowane przez niemieckie muzea, promocja naszego regionu, która przyciągnie w te rejony turystów, którzy o nas nie słyszeli, nowe ścieżki rowerowe – w Zgorzelcu (na zalewie), w Łagowie aż do Pokrzywnika, nieopodal Żar i w Lubsku oraz informacja turystyczna w Pieńsku. Przygoda z Nysą trwa już od ponad 8 lat. Projekt ten znacząco już podniósł poziom turystyki na pograniczu polsko – niemieckim, jednak terenie Gminy Zgorzelec nadal znajduje się wiele niezwykłych zasobów naturalnych oraz potencjał infrastrukturalny położony nieopodal Nysy Łużyckiej, który zostanie wykorzystany do dalszego rozwoju turystyki w trakcie trwania nadchodzącego V etapu projektu.

Partnerami Gminy Zgorzelec podczas realizacji V etapu projektu są: Powiat Goerlitz, Senckenberg Museum fur Naturkunde Goerlitz, Stadt Goerlitz – Gorlitzer Sammtungen fur Geschichte und Kultur, Gmina Miejska Zgorzelec, Powiat Żarski, Miasto i Gmina Pieńsk, Nadleśnictwo Lipinki oraz Gmina Żary.