przejdź do treści
Menu dostępności zamknij

Laptopy dla uczniów w ramach projektu “Zdalna szkoła”

Żbikowski Andrzej | 2023-10-09

Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk – Jan Magda przekazał rodzicom dzieci uczących się w szkołach podstawowych działających na terenie gminy Pieńsk sprzęt komputerowy na potrzeby realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zakup laptopów został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach projektu gmina Pieńsk w pierwszej edycji programu otrzymała 59 787,84 zł, z których zakupiła 28 laptopów i zestawów słuchawkowych z mikrofonem,  w drugiej edycji programu przeznaczonej dla rodzin wielodzietnych gmina otrzymała  54 273,75zł, z których zakupiła 25 laptopów, myszki komputerowe i zestawy słuchawkowe z mikrofonem. Wszystkie laptopy zostały wyposażone w system operacyjny Windows 10 Pro PL.

Wszyskie przekazane laptopy są gotowe do rozpoczęcia nauki w formie zdalnej natychmiast po włączeniu, na każdym został zainstalowany odpowiedni pakiet oprogramowania, obejmujący również program Microsoft Teams.